خدمات

انباربندی و قفسه‌بندی

تیم انباربندی پاکان با عنایت به سالها تجربه و کسب دانش روز دنیا افتخار دارد که در تمامی حوزه ها از مشاوره تا تولید و اجرا می تواند در کنار مشتریان خوب خود باشد.

نیم طبقه پیش ساخته (مزنین )

قفسه بندی پیش ساخته بصورت نیم طبقه یا مزنین (Mezzanine) یکی از کاملترین انواع قفسه بندی های فلزی است که به عنوان قفسه بندی مادر هم در انواع قفسه بندی های فلزی محسوب می شود و نصب آن بصورت کامل با پیچ و مهره انجام می شود. در اجرا و نصب این نوع قفسه بندی می توان متناسب با ارتفاع و مساحت انبار و وزن محصولات از تمام قابلیت انبار با استفاده از نیم طبقه ها استفاده کرد. پیچ و مهره ای بودن این قفسه بندی باعث می شود این دسته بندی بسیار محکم و مستحکم باشد و با قابلیت اجرا تا 3 طبقه، مقاومت بالایی برای نگه داری کالاهای سنگین بعضا تا 3 تن وزن در متر مربع را داشته باشد.

افرادی که به دنبال ساخت سوله های ارزان و مقرون به صرفه هستند بهتر است روش ساخت با پروفیل را انتخاب کنند. علت این امر کاهش مصرف فولاد و استفاده از پروفیل است که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

مزایای سیستم نیم طبقه مزنین

سیستم نیم طبقه مزنین نیاز به مصالح و مواد ساختمانی در زمان نصب و اجرا ندارد و به همین دلیل راه حلی کم هزینه و مناسب برای طبقه بندی در سوله ها و استفاده حداکثری از فضای کارخانه، تولیدی و انبار ومی باشد. این سازها به دلیل امکان نصب بصورت پیچ و مهره ای نیاز به هیچگونه جوش کاری نداشته و سرعت نصب خیلی بالاتری نسبت به اتصالات جوشی داشته و به همین دلیل یکی از بهترین پیشنهادات جهت کاهش زمان ساخت قفسه بندی می باشند. در اینگونه از قفسه بندی ها اسمبل و سرهم کردن قفسه ها در محل نصب فقط با جایگذاری و بستن قطعات به یکدیگر توسط پیچ و مهره انجام می شود و این امر علاوه بر افزایش بالای سرعت نصب و نیاز نداشتن به ابزار تخصصی یا جوشکاری باعث به حداقل رسیدن خطاهای نصب می شود.

اجزای سیستم نیم طبقه پیش ساخته مزنین

بخش های تشکیل دهنده سیستم نیم طبقه مزنین شامل ستون و تیرهای اصلی و فرعی، حفاظ، بالابر، پوشش دهنده کف، مهارکننده ها و پیچ و مهره های متصل کننده، کانوایرها و پلکان ها می باشد.

قیمت قفسه نیم طبقه مزنین با بررسی دقیق محل و نیازهای مشتری از قفسه بندی و همچنین با توجه به ابعاد، مساحت و ارتفاع فضای انبار محاسبه می شود. تعداد تیرها و ستون های مصرفی و متراژ کار تاثیر مستقیمی بر هزینه و قیمت کار داشته و مسلماً هزینه نصب هم به موازات افزایش ارتفاع و متراژ کار افزایش می یابد. اجرای این نوع از قفسه بندی با توجه به قابلیت و قدرت نگهداری وزن بالا هزینه خیلی کمتری را به انبارداران و سوله داران متحمل می شود. البته در حالت کلی نمی توان گفت سازه پیچ و مهره ای ارزان قیمت است، اما به دلیل آزادی عملی که در هنگام نصب به طراح می دهد، استفاده بهینه از فضا و پیاده سازی سازه قفسه بندی با وزن سبک تر را در صورت لزوم فراهم می کند. یکی دیگر از مزیت های راحتی نصب نیم طبقه های پیش ساخته این است که نیازی به تعطیلی خط تولید یا تخلیه کامل محل ندارند و همچنین اتصالات پیچ و مهره ای مقاومت بسیار بالایی در دماهای بالا و حرارت زیاد دارند و در برابر حوادث آتش سوزی بسیار مقاومند.

سیستم قفسه بندی نیم طبقه راک شامل اجزاء قاب، بازو، پانل پله ومی باشد و برای انبارهایی که نیاز به سطح زیاد(سالن اداری، میز مونتاژ و…) و پلکان در ارتفاع دارند با امکان بارگذاری و بارگیری سبک بر روی سطح نیم طبقه و سنگین در زیر نیم طبقه طراحی گردیده است.

پالت راک

سیستم قفسه بندی پالت راک شامل اجزاء قاب و بازو، پالت و زیر پالتی میباشد و برای انبارهایی که کالاهای حجیم و سنگین با ابزار مکانیکی (لیفتراک و…) در قفسه ها بارگذاری و بارگیری میشوند، طراحی گردیده است. اندازه کاربرد بین هر قفسه و ارتفاع قفسه بستگی به ویژگی های لیفتراک های بالابر و عمق قفسه به اندازه پالت کالا و بلندی قفسه به ارتفاع خود انبار متغییر است. با این نوع سیستم قفسه بندی در انبار های ارتفاع بلند، میتوان فضای بهینه ایی برای بارگذاری و بارگیری ایجاد نمود.

ویژگی های سیستم قفسه بندی پالت راک

سیستم قفسه بندی پانل راک و پالت راک را میتوان با یکدیگر در انبار کالا به گونه ایی که در طبقات پایین از کفپوش برای بارگذاری دستی و در طبقات بالا از بازو برای بارگذاری کالاهای سنگین با ابزار مکانیکی (لیفتراک و …) استفاده نمود.

قفسه بندی پانل راک

برای حفظ و نگهداری بار های سنگین و نیمه سنگین می توان در انبار ها و فروشگاه ها از قفسه بندی پانل راک استفاده نمود که قابلیت نگه داشتن وزن های مختلف و سنگین را دارا می باشد. در این قفسه ها چیدمان و برداشتن بار به وسیله افراد انجام می گردد.

این قفسه بندی ها در ابعاد و متفاوتی قابل طراحی و تولید می باشد ، از این رو در تولید این قفسه ها و همچنین سفارش آن توسط مشتریان هیچ مشکلی وجود ندارد و مشتریان می توانند بنا بر نیاز و ابعاد مورد نظر خود این قفسه ها را سفارش دهند.

کاربرد این نوع قفسه بندی انبار

از این نوع از قفسه بندی انبار  برای اجناس با وزن زیاد و یا نیمه حجیم استفاده می کنند. در قفسه بندی پانل راک می توان برای چیدمان کالاها از افراد استفاده نمود و یا از لیفتراک برای جا به جایی کالاها استفاده کرد.  از این نوع قفسه برای قفسه بندی انبار و دسته بندی اقلام در کارخانجات ، انبار های بزرگ ، انبار فروشگاه ها ، انبار های صنعتی و …. استفاده می شود.

تحمل وزن در قفسه بندی پانل راک

این قفسه بندی برای انبارهایی که کالایی با وزن زیاد داشته بسیار مناسب است. در کمترین حالت پانصد کیلو و در بیشترین حالت یک تن وزن را می توانند تحمل کنند. هر چند این وزن ها بسته به سایز بندی برای قفسه ها بستگی دارد.

سایز بندی قفسه های پانل راک

این قفسه بندی های انبار سایز مشخص و تعیین شده از قبل ندارند و بنا به نیاز مشتریان و مساحتی که برای انبار در نظر گرفته اند این قفسه بندی ها ساخته و اجرا می گردد.

ما در شرکت  پانل کاران سبلان با استفاده از بهترین متریال بازار و همچنین تیمی متخصص آماده ارائه مشاوره در زمینه ساخت انواع قفسه بندی انبار  می باشیم .

ویژگی های قفسه بندی پانل راک

قفسه بندی پیچ و مهره ای (مشبک)

سیستم قفسه بندی پیچ و مهره ای (مشبک) شامل اجزاء نبشی پانچ شده، کفی پانل و پیچ و مهره میباشد و برای انبار فروشگاه های قطعات یدکی، مراکز آموزشی، بایگانی بانکها و موسسات مالی و… که نیاز به عمق، وزن و حجم کمتر در ذخیره سازی کالا با امکان بارگذاری و بارگیری سبک به صورت دستی طراحی گردیده است.

قفسه بندی مشبک جز اصلی ترین نوع قفسه بندی ها می باشد تا کنون تعداد زیادی از فروشگاه داران به ویژه انبارداران از این نوع قفسه بندی ها استفاده کرده اند و رضایت خاطر داشته زیرا با توجه به جنس و کارایی که دارد مورد توجه قرار میگیرد.

اندازه عمق قفسه ها و ارتفاع قفسه ها بستگی به ویژگی هایی مثل اندازه ابعاد کالاها و ارتفاع خود انبار متغییر است. با این نوع سیستم در انبارهای ارتفاع بلند، میتوان فضای بهینه ایی برای بارگذاری و بارگیری ایجاد نمود.

ویژگی های سیستم پیچ و مهره ای (مشبک)