ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

قیمت ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل سقفی نوعی از ساندویچ پانل است که آن را به وسیله ی 2 ورقه پیش رنگ گالوانیزه یا آلوزینک در سطح بیرونی و فویل مسلح آلومینیومی که بخش داخلی آن از ضخامتی 3 الی 10 سانتی متر ساخته اند.

این محصولات از گام های ذوزنقه ای و شکل اورلپی که دارد از نفوذ آب به داخل جلوگیری می کند. این پانل ها را برای سقف مکان هایی مانند سوله ها به کار می برند. پانل های سقفی از مقاومت بالایی در برابر رشد قارچ ها و گیاهان برخوردار است.

این قابلیت به دلیل عدم ریزش مواد و بدون بو بودن باعث می شود که از رشد حشرات موذی جلوگیری شود. این پانل ها به عنوان بهترین محصول برای ساخت سقف های مجتمع های صنعتی به شمار می رود.

فوم میانی پانل سقفی به صورت تزریقی است و معمولا جنس آن ها از پلی یورتان، پلی استایرن کارشناسان معمولا پیشنهاد می کنند که برای فوم میانی پانل های سقفی از فوم پلی یورتان استفاده شود.

ورق های به کار رفته در پانل های سقفی به صورت شادولاین و ذوزنقه ای تولید می گردند. پانل های سقف پیج مخفی نداشته و تنها در حالت دیواری پیج مخفی قابل اجرا است.

 

کاربرد ساندویچ پانل سقفی

 

انواع مختلف پانل های سقفی:

براساس جنس ورق ها و نوع عایق ها که برای ساخت آن ها به کار رفته است و با توجه به نوع کاربرد آن ها در صنایع مختلف تقسیم بندی می شوند. مهم ترین ویژگی که می توانیم برای پانل های سقفی برشماریم آب بند بودن آن ها می باشد. علت این امر اورلپ شدن پانل ها و قطعه های اتصال در زمان نصب است. پانل های سقفی براساس کاربرد و نوع آن ها در شرایط آب و هوایی متفاوت است. به همین دلیل برای ساخت آن ها از متریال های مقاوم در برابر خوردگی، زنگ زدگی و حرارت بسیار زیاد استفاده می کنند.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل های سقفی:

ساندویچ پانل

 

یکی از ویژگی های پانل های سقفی این است که در برابر نفوذ آب و رطوبت هوا، عایق سرمایشی گرمایشی از پایداری زیادی برخوردار است. این صفحات به علت وزن پایینی که دارند برای مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زمین لرزه و کاهش بار مرده در سازه های پیش ساخته به کار می برند. پانل های سقفی از سرعت اجرایی بالایی برخوردار هستند.

این مصالح مدرن در هنگام نصب نیازی به هیچ گونه مواد سنتی مانند گچ، سیمان، ماسه و… ندارند. شیوه ی نصب پانل ها به این شکل است پخش های تحتانی آن را به شکل نر و مادگی در هم چفت می شود و در واقع اورلب هم در طول پانل وجود دارد و هم در عرض پانل . در انتها صفحات پانل را به وسیله پرچ و پیچ های مخصوص اتصالات محکم می شود. از مزایای دیگر این مصالح مدرن می توانیم به امکان بازیافت آن به همراه تناسب آن با شرایط آب و هوایی مختلف، قیمت پایین و… اشاره کرد.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل:

 

ساندویچ پانل

 

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل با توجه به فاکتور های مختلفی بستگی دارد که از مهم ترین آن ها میتوان به نوع پانل و کیفیت پانل اشاره کرد.

کاربرد ساندویچ پانل سقفی:

 

کاربرد ساندویچ پانل سقفی5

 

ساندویچ پانل سقفی  کاربرد های مختلفی دارد، از جمله آن ها میتوان به استفاده آن ها در سقف سازه ها اشاره کرد. این سازه ها میتوانند شامل: انبارها و کانتینرهای حمل و نقل سرد خانه دار، سازه های پیش ساخته، سوله سازی، سالن ها و اماکن ورزشی، سردخانه ها و صنایع برودتی باشد.

ساندویچ پانل ساختمانی:

یکی از کاربرد های مهم این روز های ساندویچ پانل ها، در صنعت ساخت و ساز ساختمان است. با توجه به کیفیت بالای این محصولات و کاربرد آن ها استفاده از این محصولات در ساختمان سازی بی بدیل است. اما باید دلایل این که چرا از ساندویچ پانل در ساختمان سازی استفاده می شود را مورد بررسی قرار داد.

  1. وزن سبک آن ها نسبت به مصالح سنتی
  2. عایق صوتی و حرارتی
  3. جا به جایی سریع و آسان تر
  4.  سرعت نصب
  5. امنیت بالا در برابر شرایط جوی نامناسب
  6. طول عمر بالا تر
  7. قابلیت تعویض آسان و راحت
  8. مقاوم در برابر زلزله
  9. امکان استفاده در مناطق مرتفع
  10. مقاوم در برابر پوسیدگی و قارچ

موارد گفته شده از دلایل عمده استفاده از ساندویچ پانل ها در صنعت ساختمان سازی هستند.

بچه سوله

بچه سوله

  اینکه سوله چیست و چه کاربردی دارد در سایت به طور کامل و جامع

مراحل سوله سازی

مراحل سوله سازی

  مراحل سوله سازی: قصد داریم در این مقاله آموزشی تمامی نکاتی که برای مراحل

پشم سنگ

پشم سنگ

  اینکه دقیقا پشم سنگ چیست و چه کاربردی دارد و در کجا استفاده می شود