ضد عفونی خرما با تحت خلاء

ضد عفونی خرما با تحت خلاء چگونه است؟

شاید برایتان جالب باشد که مگر خرما هم ضدعفونی می شود؟ و ضد عفونی خرما چگونه صورت می گیرد؟ ضد عفونی خرما با دستگاه تحت خلاء، ضد عفونی خشکبار  و ضد عفونی حبوبات با دستگاه تحت خلاء روشی نوین و حرفه ای است. روش های زیادی برای ضد عفونی خرما وجود دارد اما اگر روش ضد عفونی خرما صنعتی باشد باید با نوعی دستگاه به روش خلاء باشد. 

برای آشنایی بیشتر با ضدعفونی تحت خلاء، به عملیات از بین بردن عوامل خسارت زا تحت گاز ضدعفونی در شرایط خلاء نسبی، ضدعفونی تحت خلاء vacuum Fumigation اطلاق می شود. این عوامل شامل حشرات، لارو، شفیره، تخم و سایر موارد وابسته به آفت ها روی تمام کالاهایی که مستقیم یا غیر مستقیم در سلامت انسان و موجودات زنده تاثیر دارد.

ضد عفونی خرما

ضد عفونی خرما، حبوبات و خشکبار با دستگاه تحت خلاء

روش کار این دستگاه به صورتی است که برای از بین بردن هرگونه حشره، آفت و شته احتمالی، تحت شرایط خلاء، خرما را کاملا ضد عفونی می‌کند که برای این منظور از محفظه هایی که درب ورود و خروج مواد اولیه در رو به روی یکدیگر طراحی شده اند، استفاده می شود. این محفظه‌ ها طوری طراحی شده که تحت شرایط تقریبی خلاء ۹۵% بتواند فعالیت کند.

به این صورت از عدم آلودگی و کثیفی دوباره آن ها به مواد آلوده کننده، اطمینان حاصل می شود و با توجه به اینکه حبوبات شته های زیادی دارند، این بسته های حبوبات را در کانتینرهای معمولی گاز زده و اکسیژن خالی شده نگهداری می کنند تا شته ها از بین بروند اما باز هم 30 درصد این شته ها باقی می ماند.

ساختار دستگاه ضدعفونی تحت خلاء

این دستگاه با ورق و فولاد ساخته می شود که دارای دو درب است که یک درب برای ورود و یک درب برای خروج تعبیه شده است و دارای پمپ وکیوم برای گرم کردن به میزان لازم است به طور مثال برای ضدعفونی پنبه به گرمای کمتری نسبت به ضدعفونی خرما و حبوبات نیاز است. 

در ضدعفونی پنبه، تخلیه شدن تنها 15 درصد از هوای داخل کانتینر کافی است ولی برای ضدعفونی خرما و حبوبات تخلیه 70 الی 75% هوا نیاز است. سپس می توان محصول را بسته بندی کرد و با سلفون های مخصوص باید محصول را داخل کانتینر قرار داد. در مرحله بعد درب ها بسته می شوند و بعد 15 دقیقه هوای داخل تخلیه شده و آژیر به صدا در می آید و گاز مخصوص به داخل کانتینر منتقل شده و این گاز 3 ساعت در کانتینر باقی می ماند و دوباره آژیر به صدا در می آید در مرحله آخر می توان درب های کانتینر را باز کرد و از آن محصولات استفاده کرد. 

این روش ضدعفونی کردن نزدیک ۴ ساعت طول خواهد کشید و در طول شبانه روز ۶ نوبت ضدعفونی را می توان انجام داد بعد از کامل شدن ضدعفونی، خرماها را در تانک های سرد (با دمای ۷-۵ درجه سانتی گراد) نگهداری می نمایند.

دستگاه ضد عفونی خشکبار و حبوبات چگونه ساخته می شود؟

این دستگاه ضد عفونی خشکبار به دو صورت ساخته می شود یکی به طول 6 متر یکی به طول 12 متر که میتواند هم یک درب داشته باشد هم میتواند دو درب داشته باشد.

مزایا استفاده از این دستگاه:

  1. باعث از بین بردن کامل شته و حشرات می شود.
  2. امکان استفاده از ترکیب گاز فسفین و CO2.
  3. ظرفیت بارگیری خرما: دو تا چهارده تن در هر سیکل.
  4. زمان هر ضد عفونی بین 3 تا 6 ساعت.