ضد عفونی خرما با تحت خلاء

ضد عفونی خرما با تحت خلاء ❤️ | ضد عفونی خرما - پانل کاران

ضد عفونی خرما و همچنین ضد عفونی خشکبار و ضد عفونی حبوبات برای تمامی کسانی که کارخانه صنعتی دارند بسیار خریدی مناسب و ضروری است که بسیار اهمیت دارد

فهرست مطالب

ضد عفونی خرما با تحت خلاء چگونه است؟

ضد عفونی خرما

شاید برایتان جالب باشد که مگر خرما هم ضدعفونی می شود؟ و ضد عفونی خرما چگونه صورت می گیرد؟ ضد عفونی خرما با دستگاه تحت خلاء ، ضد عفونی خشکبار  و ضد عفونی حبوبات با دستگاه تحت خلاء روشی نوین و حرفه ای است. روش های زیادی برای ضد عفونی خرما وجود دارد اما اگر روش ضد عفونی خرما صنعتی باشد باید با نوعی دستگاه به روش خلاء باشد. این نوع ضد عفونی با دیگر روش هایی که در پایین توضیح میدهیم فرق دارد که مابصورت کامل ضد عفونی خشکبار و حبوبات دستگاه تحت خلاء را شرح میدهیم.

اول برای اینکه با این دستگاه ضد عفونی تحت خلاء آشنا بشوید باید عرض کنم دستگاه ضد عفونی تحت خلاء یک اتاقی است که ما میسازیم برای ضد عفونی محصولات مختلف حتی پنبه ای که ما بصورت روزانه مصرف میکنیم باید ضد عفونی شود .

دستگاه ضدعفونی از کجا شروع شد؟

تاریخچه این کار برمی‌گردد به سال ها قبل که فقط در جنوب کشور خرما را مصرف می‌کردند.  بیشتر این دستگاه ها در شادگان بود که خرما را ضد عفونی می‌کردند و می‌بردند.

شرکت پانل کاران از این نوع دستگاه های ضد عفونی 2 مورد برای آبادان و 3 مورد برای استان شادگان و 1 دستگاه ضدعفونی هم برای فروشگاه کوروش ساخته است.

نحوه کار ضد عفونی خرما با تحت خلاء ، حبوبات و خشکبار

ابتدا قبل از هرنوع فعالیتی و برای مطمعن شدن از نبود وجود هرگونه حشره و شته، تحت شرایط خلا، خرما را کاملا ضد عفونی می‌کند که برای این منظور از محفظه هایی که درب ورود و خروج مواد اولیه در رو به روی یکدیگر طراحی شده اند، استفاده می شود. این محفظه‌ها طوری طراحی شده که تحت شرایط تقریبی خلاء ۹۵% بتواند فعالیت کند.

به این صورت از عدم آلودگی و کثیفی دوباره آن ها به مواد آلوده کننده، اطمینان حاصل می شود و با توجه به اینکه حبوبات شته های زیاد دارند، این بسته های حبوبات را در کانتینر های معمولی گاز زده و اکسیژن خالی شده و یه بخشی از این شته ها کم میشود اما باز هم 30 درصد این شته ها باقی میماند.

ساختار دستگاه ضدعفونی تحت خلاء

این سیستم با ورق و فولاد ساخته می شود دوتا در دارد یکی عقب و یکی جلو بسته میشود و پمپ وکیوم گرم میکند به میزانی که نیاز است مثلا برای پنبه ان قدر نیاز نیست که برای خرما و حبوبات نیاز است.

برای پنبه اگر 15 درصد هم هواش خالی بشود کافی است ولی برای خرما و حبوبات 70 الی 75% نیاز است که هوا کامل باید خالی شود سپس محصول بسته بندی میشود و باسلفن های مخصوص به خود داخل کانتینیر میگذارند درب ها کامل بسته میشود 15 دقیقه هوای داخل خالی شده و آژیر زده شده و گاز مخصوص خود زده شده که حدودا به میزان 50 گرم است که 3 ساعت میماند و باز آلارم میدهد که شما میتوانید در های داخل کانتینتر را باز کنید.این محصول دیگر قابل استفاده میباشد.

حدودا این عمل ضدعفونی کردن نزدیک ۴ ساعت طول خواهد کشید و به این صورت در طول شبانه روز ۶ نوبت عمل ضدعفونی را می توان انجام داد بعد از کامل شدن عمل ضدعفونی، خرما ها را در تانک های سرد (با دمای ۷-۵ درجه سانتیگراد) نگهداری می نمایند.

دستگاه ضد عفونی خشکبار و حبوبات چگونه ساخته میشود؟

این دستگاه ضد عفونی خشکبار به دو صورت ساخته میشود یکی به طول 6 متر یکی به طول 12 مترکه میتواند هم یک درب داشته باشد هم میتواند دو درب داشته باشد.

دلیل این کار برای این است که از یک طرف انباری برای محصولاتی است که بارگیری می‌شود از طرف دیگر که مقصد محصولات که مقداری بهداشتی تر است خارج می‌شود  که خوده همین دو درب کردن یه مقداری هزینه کار ضد عفونی حبوبات را بیشتر میکند.

مزایا استفاده از این دستگاه :

  1. باعث از بین بردن کامل شته و حشرات میشود.
  2. امکان استفاده از ترکیب گاز فسفین و CO2  
  3. ظرفیت بارگیری خرما: دو تا چهارده تن در هر سیکل
  4. زمان هر ضد عفونی بین سه تا شش ساعت