ساندویچ پانل بی کیفیت

ساندویچ پانل بی کیفیت

معایب ساندویچ پانل بی کیفیت

 

ساندویچ پانل بی کیفیت: هنگام خرید ساندویچ پانل اطلاع از ویژگی های ساندویچ پانل بی کیفیت می تواند ما را در انتخاب درست و با کیفیت یاری دهد. ساندویچ پانل مانند دیگر محصولات ساختمانی هم نوع مرغوب دارد هم بی کیفیت، اگر ساندویچ پانل بی کیفیت باشد خسارات جبران ناپذیری در کنار هدر رفتن هزینه برای کارفرمایان دارد.

در ادامه این مقاله به ویژگی های ساندویچ پانل بی کیفیت اشاره خواهیم کرد. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اهمیت کیفیت ساندویچ پانل ها

اختراع ساندویچ پانل تحول بزرگی در صنعت ساختمان سازی ایجاد کرد اولین دلیل ارزشمند آن جلوگیری از اتلاف انرژی و همچنین بالا بردن سرعت پروژه، سهولت حمل و نقل مصالح، کاهش هزینه های پروژه.

ساندویچ پانل مرغوب باید در برابر تأثیرات آب و هوایی مانند باد شدید و رطوبت و مواد شیمیایی و نور مستقیم خورشید مقاومت بالایی داشته باشد.

لازم است ساندویچ پانل از مواد اولیه با کیفیت ساخته شده باشد چراکه در غیر این صورت ساندویچ پانل به سرعت دچار فرسایش، پوسیدگی و خوردگی می شود.

ویژگی ساندویچ پانل با کیفیت:

  1. ساندویچ پانل با کیفیت، وزن پایینی دارد.
  2. سرعت نصب آن بالا است.
  3. قابلیت استفاده مجدد را دارد.
  4. در برابر عوامل خورنده مقاومت دارد.
  5. از ایمنی و استحکام کافی در برابر حوادث غیرمترقبه برخوردار است.

چنین محصولی قطعا طول عمر بالایی خواهد داشت و در هزینه های آتی، بنای شما صرفه جویی خواهد کرد.

عوامل موثر در کیفیت ساندویچ پانل ها

اینکه ساندویچ پانل ها چه قدر عمر مفید دارند به شرایط جوی محیط، نوع استفاده از سازه و اینکه مراقبت های بعد آن چگونه باشد، بستگی دارد. از این مهم تر، کیفیت مواد اولیه بکار رفته در ساخت سازه است. اصولآ ساندویچ پانل ها بعد از تولید در کارخانه تحت یک سری مراحل کنترل کیفی همچون تست فشار اعتبارسنجی می شوند تا صلاحیت آنها از باب کیفیت و استانداردهای بین المللی و طول عمر تایید شود.

چه اقداماتی در افزایش طول عمر ساندویچ تاثیرگذار است؟

همان گونه که میدانید فوم ها هسته مرکزی ساندویچ پانل ها را تشکیل می دهند و نقش مهمی به عنوان عایق بودن در برابر انتقال حرارت، رطوبت و صوت دارند. فوم ها به لحاظ ساختاری باید مقاوم و در عین حال انعطاف پذیر باشند. این خصوصیات یک فوم باکیفیت در ساندویچ‌ پانل است که منجر به افزایش طول عمر سازه نهایی می شود.

 ساختار رویه و زیری ساندویچ پانل از چه متریالی استفاده می شود؟

ورقه های بکار رفته در ساختار رویی و زیرین ساندویچ پانل ها می تواند از جنس ورق گالوانیزه و یا آلومینیوم باشد.

در واقع این ورقه ها هستند که نقش استحکام و حفاظت از سازه را در برابر عوامل محیطی بیرونی بر عهده دارند. لذا استفاده از متریال با کیفیت در ساخت این قسمت ها نقش مهمی را در افزایش طول عمر بنا ایفا می‌کند.

مونتاژ ورق های ساندویچ‌ پانل اگر به درستی انجام نگیرد، در صورتی که برای هر قطعه از ساندویچ پانل در سازه مشکلی به وجود آید نمی‌توان به راحتی قسمت های معیوب را تعویض و یا جایگزین کرد.

ویژگی های ساندویچ پانل بی کیفیت

1-پوسیدگی

یکی از خصوصیات بارز ساندویچ پانل های با کیفیت، مقاومت آنها در برابر خوردگی و زنگ زدگی است که استفاده از آن ها را حتی در محیط های با آب و هوای شرجی و گرم و مرطوب نیز امکان پذیر ساخته است.

برای جلوگیری از پوسیدگی از مواد آلی به عنوان روکش ورقه های رویی و زیرین ساندویچ پانل ها استفاده می شود. اگر این لایه با ضخامت مناسب بر روی ورقه ها فلزی قرار نگرفته باشد و یا دارای خراش و تورفتگی های پراکنده باشد، آلاینده های هوا، اشعه ماورا بنفش و نوسانات دمای محیط به راحتی باعث پوسیدگی و خوردگی لایه های زیرین می شود.

همچنین نفوذ رطوبت به داخل سازه، به معنای رشد کپک و قارچ است که با ترشحات خود، زمینه پوسیدگی و خوردگی محیط داخلی سازه را فراهم می‌کند. این پوسیدگی می‌ تواند به لایه داخلی ساندویچ پانل یعنی فوم نیز نفوذ کرده و در نتیجه ساختار ساندویچ پانل را به طور کامل دچار فروپاشی کند.

2-استحکام

لایه‌ های مختلف ساندویچ پانل را با ضخامت های مشخص بر حسب نوع سازه و شرایط جوی تولید می کنند. لذا اگر این ضخامت از حد استاندارد پایین تر باشد، منجر به افت استحکام ساندویچ پانل شده و به این ترتیب سازه ساخته شده در برابر حوادث طبیعی چون طوفان و زلزله از استحکام کافی برخوردار نخواهد بود.

3-عایق حرارت

همانطور که گفته شد فوم به کار رفته در لایه میانی ساندویچ پانل از موادی چون پلی استایرن و پلی اورتان تشکیل شده که در صورت آتش سوزی باعث ایجاد جرقه های آتش زا و در نتیجه تشدید حریق نمی شوند. اگر این لایه میانی از فوم های باکیفیت ساخته نشده باشد بنابراین سازه نهایی در برابر حوادث این چنینی از مقاومت کافی برخوردار نخواهد بود.

4- مقاومت پایین در برابر انتقال حرارت، رطوبت و آلودگی صوتی

در ویژگی های ساندویچ های با کیفیت، از مواردی چون عایق بودن در برابر انتقال حرارت، رطوبت و آلودگی صوتی صحبت می شود. این مسئله هم به جنس هسته میانی یعنی فوم به کار رفته بستگی دارد و هم کیفیت ساخت.

در صورتی که طراحی ورقه های ساندویچ پانل اصولی انجام نشده باشد در مواردی مثل ساندویچ پانل های سقفی، مشکل نفوذ رطوبت در مواقع بارندگی و برف را خواهید داشت.

همچنین انتقال حرارت به راحتی از میان درز های محل اتصال ساندویچ پانل ها در سقف و دیوار انجام می گیرد. مسلما چنین سازه ای در برابر آلودگی های صوتی نیز در امان نخواهد بود.

با توجه به موارد گفته شده می توان نتیجه گرفت که تمامی مشکلات ناشی از استفاده از ساندویچ پانل های بی کیفیت، ضرر های مالی و حتی جانی را متوجه شما خواهد ساخت.

بنابراین حتی اگر در ابتدا کاهش قابل توجهی را در هزینه های ساخت و ساز خود داشته باشید، اما در نهایت هزینه های مضاعف و گاها جبران ناپذیری را بدست می آورید. لذا اکیدا توصیه می شود تا خرید خود را صرفا از تولید کنندگان معتبر انجام دهید.

پانل کاران یکی از سازندگان بزرگ ورقه های ساندویچ پانل در ایران است که به دلیل کیفیت برتر محصولات خود توانسته است در کنار رقبای قوی این صنعت خدمات در خوری را به مشتریان خود ارائه دهد. چنانچه تمایل به استفاده از این نوع مصالح پیش ساخته را در سازه خود دارید می توانید با تماس با مشاوران پانل کاران از مناسب ترین نوع محصول خود مطلع شده و نسبت به خرید آنها اقدام کنید. همین حالا با شماره های درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

 

بچه سوله

بچه سوله

  اینکه سوله چیست و چه کاربردی دارد در سایت به طور کامل و جامع

مراحل سوله سازی

مراحل سوله سازی

  مراحل سوله سازی: قصد داریم در این مقاله آموزشی تمامی نکاتی که برای مراحل

پشم سنگ

پشم سنگ

  اینکه دقیقا پشم سنگ چیست و چه کاربردی دارد و در کجا استفاده می شود