سوله آماده

سوله آماده

سوله آماده

 

سوله آماده زمانی که سوله ها ساخته می شود سعی می شود که جزئیات آن را مطابق میل کارفرما ساخت و اجرا کرد. ساخت سوله با توجه به هدف و نیاز خاصی ساخته و اجرا می شوند. سوله آماده می توانند بعد از مدتی تغییر کاربری بدهند اما از نظر ابعاد تغییری نخواهند کرد. این سوله ها سوله های آماده نام دارند این سوله ها طول و عرض و ارتفاع و کاربری قبلی خود را دارند و با نظر خریدار انطباق کاملا صد در صدی ندارند پس حتما در زمان خرید سوله آماده نهایت دقت را به خرج دهید و با مشاوره با کارشناسان زبده ما بهترین گزینه را برای کاربری خریداری نمایید مهم ترین نکته در رابطه با این سوله ها نصب راحت و مستحکم آن ها می باشد.

 

 

سوله آماده

 

 

مزایای استفاده از سوله آماده

مهم ترین مزیت استفاده از این سوله علاوه بر ارزان بودن آن، صرفه جویی در وقت است. در صنایع و یا کارخانجاتی که سریعا سازه ای برای اجرا نیاز دارند. سوله آماده با نزدیک ترین ابعاد و کاربری را با هدف شما دارند.

 1. انعطاف پذیری بالا.
 2. ایمنی بالا در برابر عوامل مخرب محیطی.
 3. توانایی اجرای سازه هایی با اشکال متنوع.
 4. نمای زیبا.
 5. طراحی بر اساس آخرین استاندارد ها.
 6. قابلیت جابجایی و حمل و نصب مجدد.

این سوله ها داری استحکام و ایمنی بالایی در برابر عوامل محیطی مخرب مانند زلزله، برف، باد و.. را دارا هستند. همینطور استفاده از مصالح متنوع در ساخت، نمای زیبا، عایق کاری سقف و دیوارها و امکان طراحی از دیگر مزایای آن است.

معایب استفاده از سوله آماده

اسکلت فلزی بکار رفته در ساخت سوله های آماده یکی از عنصر مهم تاثیر گذار در قیمت آن ها هستند در ساخت سوله و اجزای آن از فولادی استفاده می شود که تا 0.2 درصد کربن را داراست و مقاومت بسیار بالایی دارد و اگر در زمان نصب و جوشکاری آن دقت کافی بکار گرفته شود میتوان از آنها به طور مجدد استفاده کرد.

گاهی به صورت متری فروخته می شود و مقدار وزن آن از سالن های ساخت سوله نو کمتر است به عبارت دیگر آهن به صورت کیلویی فروخته نمی شود و به صورت متری قیمت داده می شود پس حتما قبل از خرید سازه آماده وزن آن را کنترل کنید.

نکات حائز اهمیت در خرید سوله آماده عبارت است از:

 •  سال ساخت سوله.
 • کیفیت مواد استفاده شده در ساخت.
 • بررسی شرایط جوی محل احداث سوله.
 • چگونگی فرم ساخت سوله.
 • بررسی جنس خاک مورد نظر ساخت سوله.
 • دقت در اتصالات سوله.
 • زاویه برش سوله.
 • بررسی ابعاد سوله با توجه به کاربری آن.

برای خرید سوله با هزینه کم و کیفیت بالا خریداری سوله آماده گزینه مناسبی است فقط به شرایط آب و هوایی جهت پیاده سازی آن دقت فرمایید.

کاربرد های سوله آماده

باتوجه به افزایش استفاده از سوله پیش ساخته این نوع سوله ها دارای کاربرد های مختلف و متنوعی هستند. یکی از کاربردهای آن استفاده در ساخت گلخانه است. کاربرد دیگر آن در طراحی و ساخت سوله های تجاری است. در واقع این نوع از سوله ها با ظرافت خاص و زیبا برای ساختن مکان هایی مانند مرکز خرید، محیط ادارات، انواع نمایشگاه ها و بیمارستان ها و… مورد استفاده متقاضیان قرار می گیرند.

کاربرد دیگر آن ساخت ورزشگاه است برای تامین فضای مورد نیاز ورزشگاه ها از سوله های مقاوم و بدون ستون استفاده می شود. همچنین از سوله پیش ساخته برای دام پروری، نگهداری از ماشین الات کشاورزی و دامداری و محصولات کشاورزی استفاده خواهد شد. لازم به ذکر است که این سوله ها که جهت این مصارف مورد استفاده کاربران قرار می گیرند باید از انواعی که دارای شیب جلو به عقب سقف برای نور گیر شدن محوطه می باشد انتخاب و خریداری شود.

قیمت گذاری سوله پیش ساخته

قیمت گذاری در سوله پیش ساخته یا هرگونه سوله دیگر با توجه به قیمت مصالح بخصوص قیمت فولاد طبق بازار جهانی محاسبه می شود و البته میدانیم که لزوم وجود نیروی انسانی از هرچیز دیگر در یک پروژه واجب تر است پس هزینه منابع انسانی هم یکی از مهم ترین پارامترها در تعیین قیمت سوله است.

عوامل موثر در قیمت ساخت سوله

قیمت ساخت سوله به عواملی چون متراژ دهانه سوله، کاربرد سوله، محل احداث سوله، نما، مصالح داخلی، ماشین آلات مورد استفاده، وزن، فوندانسیون، پوشش سقف، نوع فولاد، ابعاد و… بستگی دارد.

 

بچه سوله

بچه سوله

  اینکه سوله چیست و چه کاربردی دارد در سایت به طور کامل و جامع

مراحل سوله سازی

مراحل سوله سازی

  مراحل سوله سازی: قصد داریم در این مقاله آموزشی تمامی نکاتی که برای مراحل

پشم سنگ

پشم سنگ

  اینکه دقیقا پشم سنگ چیست و چه کاربردی دارد و در کجا استفاده می شود