پشم سنگ

فهرست مطالب

پشم سنگ چیست | قیمت و خرید پشم سنگ – پانل کاران

اینکه دقیقا پشم سنگ چیست و چه کاربردی دارد و در کجا استفاده می شود را در این مقاله به طور کامل توضیح می دهیم. اساس کاره پشم سنگ در ساندویچ پانل این است که عایق خوبی در برابر حرارت و آتش باشد. استفاده از این عایق برای حفاظت سقف و ستون انتخاب بسیار خوبی است.

پشم سنگ

از آنجایی که ساندویچ پانل یک عایق صوتی-حرارتی با الیاف معدنی است، ماده اولیه ی این عایق، بازالت است که بازمانده فعالیت های آتشفشانیست.

کاربردش با ساندویچ پانل :

ساندویچ پانل عایق بسیار خوبی در برابر سرما و گرما، شرایط نامساعد جو هوا است و مقاومت زیاد در برابر نفوذ حشرات و آتش سوزی دارد.

پشم سنگ

دسته بندی عایق:

این عایق به پنج دسته تقسیم می شوند:

1- پانلی 2- پتویی 3- فله ای 4- لحافی 5- لوله ای

انواع زیادی وجود دارد مثلاٌ برای دودکش برای سوله و همچنین آن هایی که در ماشین آلات صنعتی کاربرد دارد.

این عایق بسیار عایق خوبی است برای اینکه از میکروب ها و ذرات مخرب جلوگیری می کند. درضمن هنگام استفاده مراقب چشم ها باشید چرا که این ذرات پشم سنگ ممکن است وارد چشم بشود و باعث حساسیت شود.

پشم سنگ

 

پشم سنگ تخته ای به سه شکل است:

  1. عایق ساده
  2. عایق با روکش کاغذ کرافت
  3. عایق با روکش آلومینیوم مسلح

موارد استفاده:

عایق پانلی در کوره سازی، پالایشگاه و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید عایق پشم سنگ

اگر این عایق با مواد خیلی خوبی ساخته شده باشد پس قطعاٌ مرغوب تر بوده و قیمت بالاتری نسبت به بقیه دارد. توجه داشته باشید از جایی که خرید می کنید، شخصی که به شما جنس را می فروشد حتما از وزارت تحقیقات مسکن و شهرسازی مجوز های لازم را داشته باشد.

تکنولوژی تولید دارای روشی پیشرفته با اصولی ساده است. ابتدا سنگ بازالت در دمای 1450 درجه سانتیگراد ذوب می شود و به صورت سیلیکات مذاب در می آید. سپس مذاب به دست آمده با روش های خاصی به الیاف بسیار ظریف به قطر 6 تا 8 میکرون تبدیل می شود. مجموعه این الیاف میکروسکوپی عایق را تشکیل می دهند.

بچه سوله

بچه سوله

بچه سوله چیست؟ بچه سوله چه کاربردی دارد قیمت اینکه سوله چیست و چه کاربردی دارد در سایت بطور کامل و جامع بیان شده است

مراحل ساخت سوله صنعتی

مراحل ساخت سوله صنعتی

جهت ساخت سوله صنعتی زیر نظر سازمان صنایع مراحل زیر طی می گردد: سوله‌ها یکی از مهم‌ترین سازه‌های صنعتی هستند و انواع مختلفی دارند. سوله‌ها

مراحل سوله سازی

مراحل سوله سازی

مراحل سوله سازی چیست؟ آموزش مراحل سوله سازی – پانل کاران مراحل سوله سازی :قصد داریم در این مقاله آموزشی تمامی نکاتی که برای مراحل