مراحل ساخت سوله صنعتی

فهرست مطالب

جهت ساخت سوله صنعتی زیر نظر سازمان صنایع مراحل زیر طی می گردد:

سوله‌ها یکی از مهم‌ترین سازه‌های صنعتی هستند و انواع مختلفی دارند. سوله‌ها سازه‌های بسیار متنوع و زیبای فلزی هستند که طراحی خاصی دارند یعنی معمولاً سقف آن‌ها شیب‌دار بوده و دارای دهانه بسیار بزرگی هستند. این سازه‌ها کاربردهای زیادی دارند و هیچ گونه ستونی برای نگه داشتن سقف سوله استفاده نمی‌شود. سوله با در نظر گرفتن نکات فنی خاصی طراحی و اجرا می‌شود. یکی از کاربردهای این سازه در صنعت است.

مراحل ساخت سوله صنعتی

مراحل ساخت سوله صنعتی:

1- تهیه ی جواز شغل مورد نظر با کاربری مشخص و متراژ مورد نیاز.

2- دریافت زمین از شرکت شهرک ها با توجه به متراژ ساخت سوله صنعتی و در نظرگرفتن فضای آتش نشانی، فضای سبز، محوطه سازی و نوع کاربری و … در محل مجاز شغل مورد نظر.

3- دریافت معرفی های لازم جهت تهیه ی نقشه ساخت سوله و مجوز احداث.

4- مشاوره گرفتن کارفرما با مهندسین خبره که صرفا در این رشته(اسکلت فلزی و سوله) فعالیت دارند برای تهیه ی دفترچه محاسبات و نقشه های ساخت سوله به تایید نظام مهندسی محل اجرای سوله.

5- ارائه ی اصل و کپی a3 نقشه های ساخت سوله به شرکت شهرک ها و اخذ مجوز احداث و انشعاب های مورد نیاز مانند، آب، برق، گاز و … .

6- لایه برداری، خاک ریزی و مسطح سازی زمین مورد نظر توسط کارشناسان و پیمانکاران.

7- آلموتور بندی و قالب بندی فونداسیون سازه مطابق با نقشه های ساخت سوله.

8- مرحله ی اول نظارت ساخت سوله آغاز و توسط مهندسین ناظر معرفی شده سازمان نظام مهندسی در دو مرحله نظارت ناظر مقیم یا غیر مقیم سازه و ناظر سازمان، کنترل و تایید می شود.

9- اخذ مجوز بتن ریزی و آزمایش بتن.

10- سوله سازی و اسکلت فلزی همزمان با اجرای فونداسیون(میتوان سوله سازی را همزمان با اجرای فونداسیون آغاز نمود تا در زمان مهیا شدن فونداسیون، ساخت سوله تا مرحله ی مونتاژ، جوش و نطارت اولیه مهیا گردد و همزمان نظارت ساخت قطعات و فونداسیون انجام پذیرد تا از اتلاف وقت جلوگیری شود).

11- پس از تایید ناظر سازه و سازمان، قطعات سوله به محل حمل، و نصب میگردد. مجدداٌ در این مرحله برابر با نقشه های ساخت سوله در اصفهان توسط ناظر سازه کنترل و تایید می شود و مجوز دیوار چینی و پوشش سقف و بدنه سوله صادر می گردد.

بچه سوله

بچه سوله

بچه سوله چیست؟ بچه سوله چه کاربردی دارد قیمت اینکه سوله چیست و چه کاربردی دارد در سایت بطور کامل و جامع بیان شده است

مراحل ساخت سوله صنعتی

مراحل ساخت سوله صنعتی

جهت ساخت سوله صنعتی زیر نظر سازمان صنایع مراحل زیر طی می گردد: سوله‌ها یکی از مهم‌ترین سازه‌های صنعتی هستند و انواع مختلفی دارند. سوله‌ها

مراحل سوله سازی

مراحل سوله سازی

مراحل سوله سازی چیست؟ آموزش مراحل سوله سازی – پانل کاران مراحل سوله سازی :قصد داریم در این مقاله آموزشی تمامی نکاتی که برای مراحل